КЕРІВНИЦТВО з укладання великоформатної керамічної плитки

Автор: user Опубликовано: 20/03/2020 Рубрика: Новости |

Як правильно підібрати клей для плитки, виходячи з формату і умов експлуатації, щоб плитка служила довго і не потріскалася?
Правильний вибір клею гарантує стабільність і міцність адгезії протягом багатьох років. Також ви можете вигiдно заказати клей для плитки.

Щоб правильно вибрати клей, слід враховувати тип підстави, тип і формат (розміри і товщина) плитки, область застосування і умови навколишнього середовища.

Для деяких типів підстав більше підійдуть реактивні клеї, т. Е. Матеріали класу R2 згідно EN 12004.

Стандарти завжди наказують використовувати деформуються клеї, класу S1 або S2 відповідно до стандарту EN 12004.

Для середніх форматів переважно працювати з еластичними клеями класу S1 по ГОСТ Р 56387 і стандарту EN 12004, тоді як для великих форматів настійно рекомендуються високоеластичні продукти класу S2 по ГОСТ Р 56387 і стандарту EN 12004.

Еластичність клею визначається шляхом випробувань на вигин (метод докладно описаний в ГОСТ 56387-додаток Г), в ході яких вимірюється поперечна деформація. Зразок клею піддається випробуванню під навантаженням, як показано на діаграмах 1-3 нижче.

Для класу S1 деформованість зразка повинна становити не менше 2,5 мм, а для класу S2 — не менше 5 мм.

Для укладання в кліматі, що вимагає клею зі збільшеним відкритим часом, переважно використовувати матеріали класу Е по ГОСТ Р 56387 і стандарту EN 12004.

Клеї класу F — краще рішення для випадків, коли необхідні короткий час схоплювання і набір високою адгезійною міцності протягом декількох годин після нанесення.

Інша важлива вимога до укладання великоформатної плитки полягає в тому, щоб клей гарантував хороше змочування зворотного боку плитки і, таким чином, відсутність пустот. В іншому випадку міцність і довговічність адгезії можуть бути під загрозою.

Маючи на увазі, що великоформатну, і особливо тонку плитку можна «простуківать» занадто сильно (через особливого співвідношення розмірів і товщини існує ризик руйнування), і щоб гарантувати ретельне змочування тильного боку, компанія Mapei розробила клеї на основі технології ULTRALITE.

Клеї на основі технології ULTRALITE характеризуються більш низькою щільністю в порівнянні з традиційними матеріалами, тому вони називаються легкими клеями.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Все права защищены © 2013-2020 Блог | Про кошек и собак Украины.